Křesťané Kuřim

Blog

Mormoni a logický důkaz

 

 

Mormonství učí, že Bůh býval člověkem v jiném světě, poté se stal bohem (tomu se říká exaltace, tj. vyvýšení) a přišel do tohoto světa se svou ženou, též bohyní. Bohem se stal proto, že následoval pravidla a přikázání boha, kterému sloužil v onom jiném světě. Ten bůh byl následně vyvýšen svým bohem, který byl zase vyvýšen svým bohem a tak do nekonečna.  Jinými slovy, zde je vývoj bohů, kteří vznikali od počátku věků.


Číst dál...

Studujete s Mormony?

 

Máte zájem na tom, připojit se k Mormonské církvi? Zajímá vás to? Možná právě teď procházíte nějakým vyučováním, které je mormony nabízeno. Možná si dokonce myslíte, že církev Ježíše Krista svatých posledních dnů (dále jen SPD) je dobrým křesťanským sborem, který je zaměřen na rodinu, a který je plný dobrých lidí. Pokud ano, jsou některé věci, které potřebujete vědět předtím, než se podepíšete na tečkovanou čárku. 

 

Číst dál...

Mormoni v kostce

 

 

Mormoni vyučují, že Bůh byl člověkem na jiné planetě a stal se bohem skrze to, že následoval přikázání boha, který byl bohem na tomto jeho světě. Na tuto zem si přivedl svoji ženu, což byla žena, kterou si vzal za manželku na té minulé planetě. Jeho žena je v základu bohyní. 


Číst dál...